BMW wznawia produkcję w Chinach po pandemii koronawirusa. 20.000 zatrudnionych osób wraca do pracy

BMW Brilliance poinformowało o wznowieniu produkcji w fabryce zlokalizowanej w Chinach. Ponad 20.000 pracowników powróciło do pracy przy produkcji samochodów w drugiej największej fabryce BMW Group poza Niemcami. Fabryka BMW Brilliance to wspólne przedsięwzięcie niemieckiego BMW i chińskiego producenta samochodów Brilliance Auto.

Bezpośrednio przed wybuchem pandemii w fabrykę zainwestowano dodatkowe 1.2 miliarda dolarów. Przez pewien czas prognozowano z tego powodu ogromne straty, gdyby sytuacja epidemiologiczna nie została rozwiązana. Nowym epicentrum koronawirusa stała się Europa. Na Starym Kontynencie wszyscy producenci motoryzacyjni zamykają fabryki.

> Ferrari zamyka fabrykę we Włoszech

Kontynuowanie produkcji w chińskiej fabryce odbywa się naturalnie przy zachowaniu wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa. Fabryka otrzymała 120.000 masek ochronnych oraz inny sprzęt ochronny. Co ciekawe, władze fabryki są przekonane, że pomimo problemów na początku roku bardzo dobre wyniki z 2019 roku są realne do powtórzenia. Taką informacje podało chińskie CGTN (kanał telewizyjny należący do państwowego nadawcy).

Fabryki BMW zlokalizowane w pozostałych częściach świata zostają zamknięte do 19 kwietnia.

Źródło: CGTN