BMW serii 8 bardzo słabo się sprzedaje. Dilerzy nie chcą tego modelu trzymać w salonach

Jeśli widziałeś BMW serii 8 na drodze to należysz do grupy „szczęściarzy”. Większość osób może oglądać bawarskie auto wyłącznie w mediach lub salonach BMW, w tym w 4 odcinku 23 sezonu „Automaniaka”, w którym prowadzący najstarszy polski program motoryzacyjny Łukasz Bąk wybrał model M850i Coupe w celu pojedynku z najnowszą generacją Porsche 911 (Adam Kornacki) i Fordem Mustangiem Bullitt (Patryk Mikiciuk).

W całym 2019 roku BMW serii 8 znalazło tylko 4410 nabywców. Od dilerów BMW na całym świecie słychać wieści o ogromnych problemach przy próbach sprzedaży serii 8 w wersjach Coupe, Cabrio oraz Gran Coupe. Na początku tego miesiąca na parkingach czy w salonach stało i prawdopodobnie nadal stoi ponad 2000 niesprzedanych egzemplarzy serii 8, z czego około 700 zostało sklasyfikowanych jako „Priority 5”, czyli pojazdy, które diler odesłał do centrali z nadzieją przeniesienia auta do innego salonu…

BMW M8 Gran Coupe 2020
BMW M8 Gran Coupe 2020

Zdaniem dilerów jednym z głównych powodów powolnej sprzedaży jest brak wsparcia marketingowego ze strony producenta. Seria 8 zadebiutowała niefortunnie kilka miesięcy przed potężnym SUV-em o nazwie X7, które jest oczkiem w głowie BMW. Dilerzy wskazują również na liczne dostępne konfiguracje zaprezentowane w różnym czasie. Seria 8 dostępna jest jako coupe, cabrio i limuzyna Gran Coupe – każda wersja zadebiutowała w znaczącym odstępie czasowym. Lepsza byłaby jednoczesna premiera wszystkich trzech wariantów.

BMW zamierza promować samochód, ale koronawirus to uniemożliwia

Według Automotive News BMW planuje rozpocząć kampanię marketingową serii 8, ale plany te zostały odłożone ze względu na pandemię koronawirusa. To nie jest tak popularny samochód jak np. X7, więc w rzeczywistości nikt po prostu nie ma ciśnienia, żeby go promować. BMW serii 8 jest niszowym i drogim pojazdem, a klienci na wielu rynkach za te pieniądze woleliby większy, podwyższany model, taki jak X5, X6 czy X7.

BMW M8 Gran Coupe 2020
BMW M8 Gran Coupe 2020

Źródło: Automotive News