Oto nowy Volkswagen Caddy 2021: nowe oświetlenie ledowe i (na razie) tradycyjne silniki

Na rynku debiutuje najnowsza generacja Caddy, oparta na platformie MQB. Caddy 2021 jest kompletnie nowym samochodem. Auto otrzymało nowe ledowe oświetlenie z przodu, duży panoramiczny dach (w wersji pasażerskiej) oraz zdecydowanie większe tylne światła ledowe sięgające aż po dach, poprowadzone po większej części wysokości nadwozia. Ostatnio modne jest „przeciąganie” tylnych świateł przez producentów, ale po szerokości. Stylistyczne modyfikacje pozwoliły na uzyskanie bardziej aerodynamicznego nadwozia – współczynnik oporu powietrza wynosi 0,30 cX (poprzednio 0,33 cX).

Volkswagen Caddy 2021 – nadwozie znacznie urosło

Niezależnie od atrakcyjniejszego wzornictwa, Volkswagen kładzie nacisk przede wszystkim na większą przestrzeń bagażową. Nadwozie urosło (jest ponad 9 cm dłuższe i 6 cm szersze). Przestrzeń ładunkowa wynosi 4m3 lub 3,3m3 w wersji krótkiej. Ponadto Niemcy wprowadzą mnóstwo systemów bezpieczeństwa oraz systemów wspomagających kierowcę, w tym infotainment ze stałym połączeniem do Internetu. Klienci mogą wybrać wyświetlacz do obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego od 6,5-cala do 10-cali. Dostępnych jest 19 systemów bezpieczeństwa, z czego 6 jest nowych. Należą do nich m.in. adaptacyjny tempomat, asystent przyczepy czy system alarmu o ruchu poprzecznym. Po raz pierwszy Caddy oferuje dostęp bezkluczykowy.

Nowe Caddy będzie dostępne w wersji standardowej oraz przedłużonej, a także jako model dostawczy i rodzinne MPV. Caddy otrzymało z tyłu sprężyny śrubowe, które zastępują resory piórowe w celu poprawy obsługi większych obciążeń. Z przodu zawieszenie zostało oparte na kolumnach McPhersona.

Volkswagen Caddy 2021 – silniki, moc, spalanie

Jeśli chodzi o silniki, paleta składa się z jednostek wysokoprężnych i jednego silnika benzynowego o mocach od 75 koni mechanicznych do 122 koni mechanicznych oraz modelu napędzanego gazem ziemnym (moc nie została podana). Silniki wysokoprężne są najczystsze w historii dzięki podwójnemu dozowaniu (dwa katalizatory SCR z podwójnym wtryskiem Adblue).

Caddy będzie dostępne również z turbodoładowaną jednostką benzynową TSI o mocy 116 KM. Wszystkie silniki spełniają normy emisji spalin Euro 6 2021 i są wyposażone w filtr cząstek stałych. Volkswagen twierdzi, że zużycie paliwa w nowym Caddy spadło nawet o 12 procent w porównaniu z modelem poprzedniej generacji.

Volkswagen Caddy 2021 – kiedy zadebiutuje wersja zelektryfikowana?

Volkswagen nie ujawnił żadnych informacji na temat ewentualnej hybrydowej wersji typu plug-in. Nic nie wiadomo również o całkowicie elektrycznym modelu.

Nowe Caddy zostanie wprowadzone do sprzedaży w tym roku jako model: Cargo, pasażerskie kombi i MPV. Dostępne będą trzy poziomy wyposażenia – Caddy, Life i Style.