Volvo V90 Cross Country 2021 jeszcze w tym roku po faceliftingu: jakie zmiany?

Ależ ten czas leci! Volvo V90 Cross Country jest jednym z najświeższych modeli Volvo, które zastąpiło na rynku wysłużone XC70, ale zostało pokazane ponad trzy lata temu. Szwedzka marka w ostatnich miesiącach bardzo ucichła, ale wygląda na to, że Volvo przygotowuje się do wprowadzenia na salonów modelu V90 CC po faceliftingu.

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali jeżdżący prototyp z niewielkim kamuflażem, na których widać nowy zderzak przemodelowany głównie w dolnej partii. Tył wygląda identycznie jak tył obecnego modelu, ale na pewno przejdzie istotne modyfikacje z punktu widzenia technicznego, takie jak bardziej zaawansowane światła z trójwymiarową konstrukcją.

Wewnętrzne zmiany powinny zostać ograniczone do minimum. Istnieje możliwość aktualizacji systemu informacyjno-rozrywkowego o nowe funkcje oraz dodania więcej systemów wspomagających kierowcę, w tym Volvo Oncoming Lane Mitigation czy system informacji o ruchu drogowym.

Choć przyłapano uterenowioną wersję V90 CC, Volvo powinno najpierw zaprezentować modele S90/V90 po faceliftingu lub zaplanować debiut wszystkich trzech na raz.

Tak czy inaczej, cała gama S90/V90/V90CC zadebiutuje jeszcze w tym roku.