Volkswagen Arteon Shooting Brake (Kombi) 2021 przyłapany: co o nim wiemy?

Volkswagen Arteon w tym roku zostanie odmłodzony – to potwierdzona informacja przez niemieckich włodarzy. Kompletną nowością będzie jednak VW Arteon w wersji Shooting Brake (kombi), który został po części ujawniony wraz z prezentacją CC Travel Edition przeznaczonego na rynek chiński.

Europejska wersja Arteona kombi została przyłapana przez szpiegów serwisu Motor1.com podczas zimowych testów gdzieś w północnej Europie. Przód niewiele różni się od standardowego Arteona, ale linia nadwozia została poprowadzona troszeczkę wyżej, natomiast tylna szyba została rozciągnięta. To najprostszy zabieg powiększający nadwozie i przekształcający go w wariant kombi. Tylne światła zostały ukryte przez kamuflaż, co tylko oznacza ich nowy projekt. Arteon Shooting Brake zyskał też większy tylny spojler i wycieraczkę.

Volkswagen Arteon Shooting Brake ma nieco większy prześwit i został wyposażony w dodatkowe plastikowe osłony nadwozia, więc teoretycznie zostaje mianowany opcją „bardziej premium” dla zainteresowanych Skodą Superb Scout i Passatem Alltrack.

Nie spodziewamy się większych zmian w środku w porównaniu do standardowego Arteona, chyba że te przyjdą wraz z faceliftingiem. Modyfikacje obejmą prawdopodobnie ulepszony system informacyjno-rozrywkowy, nowe systemy wspomagające kierowcę i materiały lepszej jakości.

Volkswagen Arteon Shooting Brake ma być produkowany w zakładach zlokalizowanych w Emden w Niemczech, ale istnieje spora szansa na rozpoczęcie produkcji również w Stanach Zjednoczonych.