Tak wygląda wnętrze samochodów nowej marki Polestar (Volvo): system HMI oparty na Androidzie

Firma Polestar (marka Volvo) pochwaliła się wprowadzeniem najnowszego interfejsu do modeli, który został oparty na systemie Android firmy Google. Najnowszy system informacyjno-rozrywkowy Polestar będzie dążył do zapewnienia ogromnych możliwości personalizacji i prostej obsługi.

Oprócz regulacji lusterek, siedzeń, ustawień klimatyzacji czy obsługi audio, nowy interfejs automatycznie dostosuje się do osobistych preferencji użytkownika pojazdu, opierając się na ostatnio używanych aplikacjach. Ponadto będzie możliwość wyświetlania różnych funkcji na podstawie wykrytego profilu kierowcy.

System ma także rozpoznawać więcej języków; podobno inżynierowie popracowali nawet nad rozpoznawaniem akcentu. Tradycyjnie dla marki Volvo Polestar pojawił się nowy system bezpieczeństwa, który ostrzega kierowcę przed zbyt długim wpatrywaniem się w ekran zamiast na drogę.

„Już pokazaliśmy światu, że poważnie podchodzimy do integracji cyfrowej w naszych samochodach i jesteśmy otwarci na współprace z ekspertami w tych dziedzinach” – powiedział Thomas Ingenlath, szef marki Polestar.

Polestar zaprezentuje swoją przyszłą koncepcję wnętrza 25 lutego. Zademonstrowana zostanie również pełna funkcjonalność nowego systemu HMI.