Nowy Hyundai i20 2020: polubił sport i wreszcie pokazał się od środka (zdjęcia wnętrza)

Dość niespodziewanie, bo kilkanaście dni przed oficjalnym debiutem podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, Hyundai ujawnia wygląd nowego i20 2020. Hyundai i20 rywalizuje na polskim rynku m.in. z Fordem Fiestą i Volkswagenem Polo.

Samochód nabrał wyraźnie ostrzejszego i bardziej oryginalnego charakteru. Z przodu w oczy rzuca się szerszy grill i sportowy zderzak z większymi wlotami powietrza, natomiast z tyłu przez całą szerokość nadwozia poprowadzony został pasek oświetlenia ledowego, który dwoma końcami połączono z tylnymi światłami w kształcie litery „Z”. Można zauważyć również „fałszywy” dyfuzor.

Hyundai i20 będzie dostępny z większą możliwością personalizacji. Nadwozie może zostać pomalowane dwoma kolorami: na zdjęciach opublikowanych przez producenta przykładowy model pomalowany niebieskim kolorem z czarnym dachem i czarnymi lusterkami.

Hyundai nie pochwalił się jeszcze zmianami technicznymi, ale i20 na pewno otrzyma szereg nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, cyfrowy zestaw wskaźników czy szeroki ekran dotykowy do obsługi systemu multimedialnego z funkcją sparowania systemu ze smartfonem za pomocą Apple CarPlay oraz Android Auto.

Hyundai i20 2020 – wnętrze lepszej jakości, nowe usługi

Wnętrze podobno zostało wykończone bardziej miękkimi materiałami. Na zdjęciach całość wygląda na tani plastik, ale możecie ocenić to sami. Na desce rozdzielczej dominują dwa duże ekrany dotykowe – oba 10,25-calowe (cyfrowy zestaw wskaźników i wyświetlacz do obsługi systemu multimedialnego). W wersji podstawowej ekran będzie 8-calowy. Cyfrowa deska rozdzielcza może zmienić kolor w zależności od wybranego trybu jazdy na: niebieski, zielony lub pomarańczowy.

Hyundai i20 został wyposażony w usługi Hyundai LIVE, które obejmują dane o aktualnym ruchu, pogodzie w czasie rzeczywistym czy informacji o pobliskich stacjach paliwa, a nawet o cenach wybranych paliw. System Bluelink pozwoli określić m.in. pozycję samochodu i raportować o stanie serwisowym pojazdu.

Pod względem stylistycznym kabina i20 2020 dostępna jest z trzema różnymi kolorami wykończenia wnętrza: czarnym, mono i szaro-czarnym. Obecna jest również technologia oświetlenia nastrojowego i wielofunkcyjna kierownica.

Hyundai i20 2020 – jakie silniki?

Gama silników obejmie oferowane obecnie już jednostki, w tym turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,0 l oraz wolnossący czterocylindrowy wariant o pojemności 1,2 l. W ofercie powinna zadebiutować zupełnie nowa zelektryfikowana wersja, która pomoże spełnić surowsze normy emisji spalin w Europie.

Powstanie Hyundai i20N

Niezależny projektant motoryzacyjny X-Tomi Design przygotował rendering, który pokazuje, jak może wyglądać nowy Hyundai i20 N.

Hyundai i20 N - x-tomi design
Hyundai i20 : rendering X-Tomi design

Hyundai podobno po raz pierwszy ma zamiar wprowadzić na rynek wersję i20 N, najprawdopodobniej z silnikiem o pojemności 1,6 l i mocy około 200 KM. Taki model mógłby poważnie zagrozić Fieście ST.

Wszelkie inne szczegóły zostaną ujawnione podczas premiery na Salonie Samochodowym w Genewie.