Skoda chce być jak BMW: podświetlany grill w koncepcyjnym modelu VISION IN

Ten bardzo odważnie zaprojektowany projekt małego crossovera Skody zadebiutował podczas targów Auto Expo. Koncept powstał na platformie o nazwie MQB A0 i zwiastuje nowego crossovera, którego w formie produkcyjnej można spodziewać się w 2021 roku. Ale uwaga – tylko na rynku indyjskim.

Wygląda na to, że Skoda spisała najbardziej charakterystyczne elementy z modeli marek premium i złożyła to w jedną całość. I trzeba przyznać, że samochód na zdjęciach wygląda naprawdę dobrze.

Skoda VISION IN Concept

Najbardziej intrygującym elementem w koncepcie Skody jest podświetlany grill. Jednakże mało prawdopodobne, aby ten gadżet pojawił się w wersji produkcyjnej. Jeśli jednak bardzo chcesz mieć diody ledowe w osłonie chłodnicy silnika to zainteresuj się BMW X6. To obecnie jedyny model z takim bajerem. Warto zwrócić również uwagę na wysuwane klamki, które pojawią się w nowym Mercedesie Klasy S.

Wewnątrz Skody VISION IN panuje jeszcze kosmiczna, charakterystyczna dla konceptów atmosfera. Jednak w modelu produkcyjnym można śmiało mówić m.in. o systemie informacyjno-rozrywkowym z tabletem o rozmiarze 12,3-cala.

Skoda VISION IN jest nieco dłuższa od Kamiqa i chowa pod maską czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 l. Napęd jest przekazywany wyłącznie na przednią oś.