Seat Ateca 2020 po faceliftingu: nowa twarz zadebiutuje jeszcze w tym roku

Wprowadzony w 2016 roku model Ateca (SUV) przyjął się bardzo dobrze na rynkach wielu krajów. Cztery lata to jednak ogrom czasu w branży motoryzacyjnej i Hiszpanie doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlatego w tym roku zaprezentują nową Atecę po faceliftingu, która najprawdopodobniej wejdzie do polskich salonów wiosną 2021 roku.

Seat Ateca 2020 powstanie na płycie podłogowej MQB grupy Volkswagena, która jest ściśle powiązana ze Skodą Karoq i Volkswagenem Tiguanem drugiej generacji. Nowa Ateca jest obecnie w fazie zaawansowanych testów na drogach północnej Europy, dzięki czemu mamy zdjęcia jeżdżącego prototypu. Na fotografiach widać, że nowa Ateca otrzyma przeprojektowany przedni zderzaki, inny grill oraz nowe reflektory. Z tyłu ogólny projekt został zachowany, ale zderzak z pewnością zostanie przemodelowany. Tylne światła otrzymają inną, bardziej nowoczesną grafikę.

Szpiegom nie udało się zrobić żadnych zdjęć wnętrza pojazdu, ale należy spodziewać się materiałów wykończeniowych lepszej jakości i wielu dodatkowych systemów bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że poważnie odmłodzony zostanie infotainment, który obecnie ma nieco przestarzałe grafiki i kolory.

Seat Ateca 2020 – silniki te same, ale zaktualizowane

Pod maskę nowej Ateci trafią te same jednostki napędowe, ale technicznie zmodernizowane w celu zmniejszenia emisji spalin i uzyskania niższego zużycia paliwa. Bardzo możliwe, że kilka wersji zostanie wyposażonych w 48-woltową instalację elektryczną, która pozwoli nazywać model „miękką hybrydą”.

Nie wiadomo kiedy zadebiutuje nowa Ateca. Ale jeśli nie stanie się to w marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie, to debiutu należy spodziewać się we wrześniu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu.

FOT: Carscoops, Automedia