Porsche Taycan w kolorze najbardziej prestiżowego smartfona Apple

Porsche Taycan na dobre zadomawia się w salonach marki na całym świecie. Z naszych informacji wynika, że pierwsze pokazy modelu dla polskich klientów rozpoczną się w marcu. Warto, aby potencjalni klienci już teraz zapoznali się z dostępnymi kolorami nadwozia.

Na liście kolorów wyróżnia się propozycja „Frozen Berry Metallic”. Jest to model ze zdjęć poniżej, który malowaniem przypomina najbardziej prestiżowe smartfony firmy Apple, jako jedyne występujące w kolorach „Rose Gold”. Ponadto w ofercie dostępna jest cała masa innych lakierów nadwozia. Poniżej publikujemy screen z forum przeznaczonego dla fanów elektrycznego Porsche, ale pełna paleta barw dostępna jest również na polskiej stronie importera.

Porsche Taycan - kolory nadwozia
Porsche Taycan – kilka dostępnych kolorów nadwozia

Elektryczne Porsche Taycan produkowane jest od 2019 roku w niemieckim Zuffenhausen. Czterodrzwiowy model segmentu „E” mierzy 4963 mm długości, 1966 mm szerokości oraz 1379 mm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2901 mm. Masa całkowita pojazdu zaprojektowanego przez Michaela Maurera to 2359 kilogramów.

W najmocniejszym dostępnym wariancie Taycan Turbo S elektryczne Porsche generuje 761 koni mechanicznych i osiąga pierwszą setkę w czasie 2,8 sekundy. Zasięg łączny według WLTP wynosi od 388 kilometrów do 412 kilometrów. Cennik modelu Taycan na polskim rynku startuje od 454 tysięcy złotych za podstawową wersję o mocy 530 KM (4 sekundy do setki).

Porsche Taycan – bateria, ile trwa ładowanie?

Porsche Taycan ma akumulator o pojemności 96 kWh i według niezależnych testów ładowanie od 5 procent do 80% trwa 22,5 minuty korzystając z najszybszej ładowarki. Dla porównania, Tesla Model 3 od 3 procent do 80 procent potrzebuje 29 minut.