Porsche Taycan Turbo: pakiet stylistyczny SportDesign z włókna węglowego (zdjęcia)

Porsche Exclusive Manufaktur kontynuuje wdrażanie pakietów stylistycznych, uatrakcyjniających wygląd elektrycznego modelu Taycan Turbo. Taycan Turbo generuje 680 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy 800 Nm i chwali się zasięgiem elektrycznym nawet do 450 kilometrów (WLTP). Auto osiąga pierwszą setkę w czasie 3,2 sekundy i w gamie ustępuje jedynie modelowi Taycan Turbo S o mocy 761 koni mechanicznych (2,8 sekundy do setki).

Porsche Taycan Turbo SportDesign Carbon – ekskluzywny model o zerowej emisji wygląda fenomenalnie

Jeśli do gustu nie przypadł Tobie kolor nadwozia na wzór najbogatszego smartfona Apple, to może zainteresuje Cię pakiet SportDesign Carbon dla Taycana Turbo. Auto charakteryzuje się niebieskim kolorem nadwozia. Sporo elementów zostało wykonanych z włókna węglowego (na zewnątrz i we wnętrzu). Są też nowe boczne progi, które sprawiają, że Taycan Turbo lekko się poszerzył, dzięki czemu wygląda bardziej agresywnie. 21-calowe czarne koła Exclusive Design z niebieskim wykończeniem zostały wykonane oczywiście z włókna węglowego. Zmodyfikowano także wygląd trójwymiarowych reflektorów LED z systemem Dynamic Light System Plus.

Wszystkie zmiany mają funkcję wyłącznie estetyczną i w żaden sposób nie wpływają na aerodynamikę czy osiągi samochodu. Porsche przy okazji przypomina, że Taycan Turbo zużywa w cyklu mieszanym 26 kwh na sto kilometrów.

Oprócz elementów z karbonu wewnątrz Taycana Turbo z pakietem stylistycznym od Porsche Exclusive Manufaktur można zamówić podświetlane nakładki progów w matowym wykończeniu.