Tak wygląda nowy Hyundai i30 N Line 2021 po faceliftingu

Hyundai odświeża europejską gamę modeli. Po wprowadzeniu do sprzedaży całkowicie nowego i10 i opublikowaniu zwiastuna zdjęciowego i20, Koreańczycy po raz pierwszy ujawniają zdjęcia modelu i30 po faceliftingu. Samochód zadebiutuje na początku marca podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie, gdzie po raz pierwszy zobaczymy również i30 w wersji N Line. Ten sam wariant dostępny będzie w wersji wagon (kombi).

Hyundai i30 N Line 2021 na zdjęciach producenta charakteryzuje się mocno przeprojektowanym zderzakiem z dużo większymi wlotami powietrza. Światła do jazdy dziennej LED zostały przeniesione ze zderzaka, ułożone w kształt litery „V” i zintegrowane z reflektorami, które nabrały przy okazji bardziej agresywnego wyglądu. Inżynierowie Hyundaia proponują również inny wzór grilla, podkreślający sportowy wygląd wersji N Line.

Zdjęcia tylnej części nadwozia nie zostały opublikowane, ale modyfikacje na pewno obejmą tylny zderzak i światła. Należy spodziewać się także nowych aluminiowych felg w rozmiarach do 18-cali.

Wewnątrz i30 2021 po faceliftingu otrzyma całkowicie nowy zestaw cyfrowych wskaźników oraz 10,25-calowy wyświetlacz dotykowy do obsługi systemu multimedialnego z możliwością podłączenia smartfona za pomocą Android Auto i Apple CarPlay. Nie zabraknie również najnowszych systemów bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy.

Jeśli chodzi o najmocniejszego Hyundaia i30 N 2021, ten również przejdzie stosowne modyfikacje, ale w następnych miesiącach. Niektóre źródła mówią o wprowadzeniu napędu na cztery koła (tak jak w Golfie R), ale Hyundai oficjalnie nie potwierdza tych doniesień. Nieoficjalnie swoje zastosowanie znajdzie również ośmiostopniowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna.