Oto Koncepcyjny Polestar Precept: elektryczny czterodrzwiowy sedan z systemem od Google

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Szwedzi ujawnili nowy koncepcyjny pojazd o nazwie Precept concept. Seryjnie auto może otrzymać nazwę Polestar 4. Nazwa Polestar 1 została zarezerwowana dla coupe z napędem hybrydowym typu plug-in, Polestar 2 dla elektrycznego fastbacka, a Polestar 3 dla elektrycznego SUV-a.

Precept concept zwiastuje wygląd przyszłych samochodów marki i w rzeczywistości jest czterodrzwiowym elektrycznym modelem z rozstawem osi 3100 milimetrów. Precept concept został wyposażony w szereg ciekawostek technicznych oraz udogodnień, w tym panoramiczny dach, kamery zamiast lusterek zewnętrznych, zaawansowany autonomiczny system jazdy oraz elementy wykończeniowe pochodzące z recyklingu.

System informacyjny-rozrywkowy powstał we współpracy z Google i można go obsługiwać za pomocą 15-calowego wyświetlacza zamontowanego na konsoli centralnej. W praktyce oznacza to większą ilość obsługiwanych języków, ogromne możliwości personalizacji systemu i możliwość rozpoznawania kierowcy. Za kierownicą zamontowano 12,5-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

Tak wygląda wnętrze nowego Polestara

Polestar – historia firmy, logo

Firma Polestar została powołana do życia w 2017 roku, choć jej historia w kontekście Volvo sięga 1996 roku. Bezpośrednio podlega marce Volvo, które należy do chińskiego koncernu Geely. Siedziba firmy Polestar znajduje się w Goteborgu w Szwecji, na której czele stoi prezes Thomas Ingenlath.

Polestar w dosłownym tłumaczeniu oznacza „gwiazdę polarną” i w takim stylu zaprojektowano logo szwedzkiej firmy.