Nowy Genesis G80 2020 zadebiutuje na targach w Genewie? Z przodu wygląda jak Bentley

Nowy Genesis G80 2020 podobno zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie na początku marca tego roku. To oznacza, że za niespełna dwa tygodnie powinniśmy poznać jednego z najbardziej luksusowych modeli tej marki. Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu Genesis zaprezentował SUVa o nazwie GV80.

Nowe G80 zostanie poważnie zmodernizowane. Renderingi opierają się m.in. na oficjalnych zdjęciach modelu GV80. Są to głównie charakterystyczne podwójne reflektory z przodu oraz podzielone tylne światła. Nie da się oprzeć wrażeniu, że przód mocno nawiązuje do stylistyki Bentleya Continentala najnowszej generacji.

Genesis GV80
Genesis GV80 – luksusowy SUV

Wewnątrz spodziewamy się rozwiązań z GV80 (na zdjęciu poniżej). To oznacza charakterystyczną kierownicę, ogromny ekran dotykowy do obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego czy skóry i materiałów wykończeniowych bardzo dobrej jakości.

Genesis GV80
Genesis GV80 – wnętrze

Pod maskę prawdopodobnie trafią te same silniki, które można znaleźć w GV80. Mowa o czterocylindrowym motorze o pojemności 2,5 l i mocy 300 koni mechanicznych oraz wariancie 3,5 l V6 o mocy 370 koni mechanicznych. Oba współpracują z ośmiobiegową automatyczną przekładnią, a kupujący mogą wybrać wersję z napędem na tył lub na wszystkie cztery koła.

Powstanie Genesis GV90, który powalczy z BMW X7?

Nowe G80 może trafić do sprzedaży przed końcem 2020 roku. Według koreańskiego The Korean Car Blog w pełni elektryczna wersja przybędzie na rynek w 2021 roku.