Nowy Cadillac Escalade 2021 oficjalnie: 36 głośników i 38-cali OLED

W Los Angeles swój oficjalny debiut zaliczył nowy Cadillac Escalade. Potężny amerykański SUV jest według producenta najbardziej luksusowy w historii. Oprócz silnika ośmiocylindrowego będzie dostępny również z oszczędną jednostką wysokoprężną.

Skupmy się najpierw na tej najbardziej luksusowej części – na wnętrzu. Escalade wkracza na zupełnie inny poziom z materiałami najwyższej jakości. Na desce rozdzielczej zamontowano ekrany o wielkości łącznej 38-cali. 7,2-calowy ekran dotykowy po lewej stronie kierownicy stanowi centrum informacji dla kierowcy. Za kierownicą znajduje się 14,2-calowy wyświetlacz z prędkościomierzem oraz obrotomierzem, natomiast po prawej stronie zobaczymy duży 16,9-calowy ekran do obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego. Wszystkie wykorzystują najnowocześniejszą technologię OLED z dwukrotnie większą gęstością pikseli niż telewizor 4K. Według Cadillaca, model Escalade 2021 jest pierwszym samochodem z tak dobrą przejrzystością wyświetlaczy. W dodatku będzie to standardowe wyposażenie.

Cadillac Escalade 2021

Pasażerowie tylnych siedzeń również otrzymają większe 12,6-calowe ekrany, które można łączyć z wybranym sprzętem poprzez złącza HDMI i USB. A skoro przy pasażerach jesteśmy, Cadillac obiecuje 40% więcej miejsca na nogi w trzecim rzędzie siedzeń i o 68% więcej przestrzeni ładunkowej. Firma AKG zadbała natomiast o odpowiednie nagłośnienie. Standardowo Escalade dysponuje 19 głośnikami, ale za dopłatą może być ich aż 36 (+ trzy wzmacniacze).

Cadillac Escalade 2021

Escalade oferuje nawigację wzbogaconą o rozszerzoną rzeczywistość, wykorzystującą kamery do wyświetlania ulic w czasie rzeczywistym z różnymi nakładkami kierunkowymi. Dookoła nadwozia zamontowano kamery praktycznie wszędzie tam, gdzie było to możliwe. Dzięki temu możemy obserwować samochód z lotu ptaka podczas manewrowania.

Cadillac Escalade 2021

Może jechać sam, bez trzymanki (Super Cruise)

Inżynierowie Cadillaca bardzo starali się, aby możliwości autonomiczne Escalade były na tyle dobre, żeby samochód mógł prowadzić się sam, bez trzymanki. Za pomocą specjalnych kamer system analizuje drogę i pozwala np. na zmianę pasa poprzez ustawienie kierunkowskaza w odpowiednim kierunku. Podczas jazdy nie uświadczymy żadnych komunikatów czy alarmów, które nakazują trzymanie za kierownicę.

Cadillac Escalade 2021

Pod maską V8 i mocny diesel

Pod maską Cadillaca Escalade nie mogło zabraknąć mocnej jednostki benzynowej. Mamy do dyspozycji motor o pojemności 6,2 l i mocy 426 KM oraz 523 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Drugą propozycją – dla bardziej oszczędnych – jest diesel o pojemności 3,0 l i mocy 281 KM oraz 623 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Cadillac Escalade 2021 trafi do sprzedaży latem w USA. Ceny zostaną ogłoszone bliżej terminu wprowadzeniu samochodu do sprzedaży.