Nowe Renault Kadjar II zadebiutuje w 2021 roku

Renault Kadjar pierwszej generacji miało swoją premierę w marcu 2015 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Francuski crossover klasy kompaktowej bardzo dobrze przyjął się na wielu rynkach, ale mimo niedawno przeprowadzonego faceliftingu sojusz Renault-Nissan musi opracować model od podstaw, aby utrzymać zadowalającą sprzedaż i sprostać coraz trudniejszej konkurencji w postaci m.in. Volkswagena Tiguana. Według najnowszych informacji niemieckiego Auto Zeitung zupełnie nowa generacja Kadjara zadebiutuje w 2021 roku.

Nowe Renault Kadjar – czego się spodziewać?

Nowy Kadjar przyjmie najnowszą filozofię stylistyczną marki Renault, którą możemy podglądać w modelu Captur 2020 (model o rozmiarze 4,2 m w polskich salonach od grudnia 2019 roku). Nowy Kadjar o długości około 4,5 metra ma być dostępny z napędem na cztery koła oraz powstanie na mocno zmodyfikowanej platformie CMF-C. Warto dodać, że taki sam projekt dotyczy nowego Nissana Qashqai.

Nowe Renault Kadjar – jakie silniki?

Dokładne portfolio silnikowe Kadjara 2021 jest wciąż w fazie decyzyjnej, ale może opierać się na tych samych jednostkach napędowych, które znajdziemy pod maską Megane. W konfiguratorze powinniśmy zobaczyć czterocylindrowy silnik benzynowy 1,3 l  z turbodoładowaniem o mocy 140 KM oraz 160 KM z technologią tzw. „miękkiej hybrydy”.

Należy spodziewać się również hybrydowej wersji typu plug-in z zasięgiem elektrycznym około 50 kilometrów i wciąż stosunkowo nowego czterocylindrowego turbodiesla o pojemności 1,7 l.

Źródło: Auto Zeitung