Nowa Dacia Sandero 2021 otrzyma ogromny tablet do obsługi systemu multimedialnego

Dacia Sandero może nie jest najbardziej ekscytującym samochodem, ale na tyle popularnym, że producent wydaje się nie oszczędzać na wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań do modelu nowej generacji. Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali jeżdżący prototyp, który jest wyposażony w ogromny tablet.

Dacia Sandero zadebiutowała na rynku w 2008 roku, natomiast od 2012 roku produkowana jest druga generacja. Dzięki niskiej cenie połączonej z technologią francuskiej marki Renault Sandero jest jednym z najchętniej wybieranych samochodów w swojej klasie.

Dacia Sandero 2021 szpiegowskie
Dacia Sandero 2021 zdjęcie szpiegowskie, fot: Motor1.com

Rumuński hatchback segmentu B został przyłapany podczas testów zimowych w północnej Europie. Kamuflaż przedniej części nadwozia jest nieco mniej zaawansowany, dzięki czemu widać przeprojektowany zderzak oraz inne reflektory. Z tyłu najbardziej istotną zmianą są nowe światła ledowe i światło stopu zamontowane na spojlerze. Niestety Dacia może zachować hamulce bębnowe na tylnej osi; dokładnie takie hamulce znalazły zastosowanie w prototypie.

Dacia Sandero 2021 szpiegowskie
Dacia Sandero 2021 szpiegowskie

Nie mamy żadnych zdjęć wnętrza oprócz jednego, na którym widać tablet do sterowania systemem informacyjno-rozrywkowym. Co prawda gruba ramka wyświetlacza nie wygląda zbyt dobrze, ale wierzymy w opcjonalną cieńszą ramkę z jeszcze większym ekranem. System pozwoli m.in. na podłączenie smartfona za pomocą Apple CarPlay i Android Auto.

Dacia Sandero 2021 szpiegowskie
Dacia Sandero 2021 szpiegowskie

Nowa Dacia Sandero 2021 zadebiutuje najprawdopodobniej w październiku podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu. Dacia już wcześniej zapowiedziała, że Sandero powstanie na płycie podłogowej CMF-B, która stanowi podstawę dla Renault Clio i Nissana Micry. Wersja Stepway powinna dołączyć do oferty w 2021 roku.

Źródło: Motor1.com