Lexus LC F 2021 nadejdzie w przyszłym roku? Lexus testuje nowy silnik Twin-Turbo V8

O Lexusie LC po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2012 roku, gdy zaprezentowano go w formie koncepcyjnego modelu. Wersja produkcyjna zadebiutowała w 2016 roku podczas Detroit Auto Show i jest dostępna jako coupe i cabrio z konfiguracją hybrydową V6 lub tradycyjnym silnikiem V8, w połączeniu z 10-biegowym automatem napędzającym tylne koła.

Od tamtej pory fani Lexusa bardzo czekają na debiut kolejnego modelu z hardkorowej serii „F” (nie mylić z linią stylistyczną F Sport). Lexus wydał oświadczenie w tej sprawie.

„Nowo opracowany silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem przeznaczony do użytku w przyszłych samochodach Lexusa zostanie zaprezentowany w maju 2020 roku podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nurburgring”.

Lexus LC500 Cabrio 2020
Lexus LC500 Cabrio 2020

To oznacza tylko jedno. LC F nadejdzie w roku modelowym 2021. Lexus nie ujawnił planowanej specyfikacji modelu, ale motor V8 w modelach RC F czy GS F ma pięć litrów pojemności i generuje 477 koni mechanicznych. Bardzo możliwe, że Lexus zejdzie z pojemności o litr, aby dostosować nowy model pod coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin w Europie. Obniżenie pojemności nie powinno mocno martwić, ponieważ 4,0 l V8 pod maską można spotkać m.in. w Mercedesach AMG, które rozwijają nawet 585 KM.