Kiedy nowy Hyundai Kona po faceliftingu? Prototyp przyłapany po raz pierwszy

Hyundai Kona to stosunkowo nowy pojazd, dlatego odmłodzenia nie należy spodziewać się w najbliższych tygodniach. Koreańscy inżynierowie dopiero rozpoczęli testy modelu po faceliftingu, który w formie pojazdu produkcyjnego powinien zadebiutować na rynku pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

Hyundai Kona Facelift 2021 – co wiemy?

Samochód na zdjęciach szpiegowskich jest mocno zakamuflowany, dlatego ciężko opierać się na nich opisując ewentualne zmiany. Konstrukcja przedniej części pojazdu pozostanie najprawdopodobniej niezmieniona, przynajmniej jeśli chodzi o układ reflektorów. Niewielkich modernizacji należy spodziewać się z tyłu (przemodelowany zderzak oraz światła z nową grafiką) oraz wewnątrz, gdzie unowocześniony zostanie m.in. system infotainment.

Hyundai Kona 2021 - zdjęcie szpiegowskie
Hyundai Kona 2021 – zdjęcie szpiegowskie Motor1.com (screen)

Hyundai Kona Facelift 2021 – nowy hybrydowy wariant

W tej chwili niewiele można powiedzieć o silnikach pod maską nowej Kony. Wszystkie tradycyjne jednostki powinny zostać zaktualizowane w celu dostosowania ich do bardziej rygorystycznych norm emisji spalin. Warto w tym miejscu wspomnieć o zeszłorocznej nowości, czyli o wariancie hybrydowym składającym się z 1,6 l jednostki czterocylindrowej połączonej z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 139 koni mechanicznych i 265 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Hyundai Kona Hybrid osiąga pierwszą setkę w czasie 11,2 sekundy i maksymalnie rozpędza się do 160 km/h. Średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta wynosi 3,9 l paliwa na 100 km.