Honda wprowadza Civica Type R 2021 Sport Line bez tylnego dużego spojlera

Honda kilka tygodni temu pokazała odświeżonego Civica, który zyskał wersję Sport Line. Mieliśmy też okazję poznać Civica Type R po faceliftingu ze sztucznym dźwiękiem silnika, a teraz debiutują dwie nowe wersje modelu Type R – Sport Line i Limited Edition. Ta druga została opracowana specjalnie na tory wyścigowe.

Honda Civic Type R Sport Line 2021 – cichsza, bardziej komfortowa i elegancka

Najbardziej charakterystycznym elementem Civica Type R Sport Line jest brak tylnego ogromnego spojlera. Jednym się ten zabieg spodoba, drugim nie, ale nadwozie z pewnością jest bardziej eleganckie. Na jego miejscu znajduje się znacznie mniejszy spojler. Całość stoi na 19-calowych kołach z oponami Michelin Pilot Sport 4S, które oferują większy komfort prowadzenia i niższy poziom hałasu. Wewnątrz zamontowano czarne kubełkowe fotele z czerwonymi przeszyciami i nową gałkę do zmiany biegów. Nie zabrakło także kierownicy z alkantary.

Honda Civic Type R Sport Line 2021 – zdjęcia:

Aplikacja LogR – nowość dla użytkowników Civica Type R

Uzupełnieniem zmian w nowym Type R jest nowa aplikacja z rejestratorem danych o nazwie LogR. Aplikacja sczytuje dane z komputera pokładowego i czujników, dzięki czemu rejestruje szereg parametrów samochodu. Kluczowe informacje będą wyświetlane na 7-calowym ekranie Type R, a te mniej ważne będą dostępne na smartfonie.

Honda Civic Type R Limited Edition – tylko sto egzemplarzy dla Europy

Dla najbardziej wymagających, którzy chcą zabierać Civica Type R na tor przewidziano limitowaną do stu egzemplarzy wersję Limited Edition pomalowaną specjalnym kolorem Sunlight Yellow. Nadwozie tej wersji jest o 47 kilogramów lżejsze, głównie dzięki specjalnym lekkim felgom BBS i usunięciu kilku elementów wyposażenia (w tym klimatyzacji). Ponadto inżynierowie inaczej zestroili zawieszenie, aby kierowca lepiej czuł samochód podczas szybkiej jazdy po torze wyścigowym.

Honda Civic Type R Limited Edition powstanie tylko w liczbie stu egzemplarzy przeznaczonych dla Europy, ale na przykład w USA przewidziano sześciokrotnie więcej sztuk. Ceny nie zostały ujawnione.

Honda Civic Type R Limited Edition 2021 – zdjęcia: