Elektryczne Renault Twingo Z.E. oficjalnie: zasięg, bateria, zdjęcia

Renault oficjalnie prezentuje nowy elektryczny model – Twingo Z.E. Renault Twingo Z.E. może przejechać do 180 kilometrów w trybie mieszanym i na polskim rynku powalczy z takimi modelami, jak Volkswagen eUp!, Skoda Citigo iV czy Seat Mii Electric.

Elektryczne Renault Twingo Z.E. – bateria, zasięg, silnik elektryczny

Elektryczne Twingo napędzane jest tak samo jak spalinowy odpowiednik – wyłącznie na tylne koła. Silnik elektryczny Twingo Z.E. generuje 81 koni mechanicznych oraz 160 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co wystarczy na przyspieszenie do 50 km/h w czasie około czterech sekund i maksymalne rozpędzenie francuskiego auta do 135 km/h. Pojemność baterii wynosi 22 kWh, natomiast akumulator waży 165 kilogramów. Według norm WLTP samochód przejedzie w mieście (100%) nawet 250 kilometrów oraz 180 km w cyklu mieszanym (57% miasto, 25% drogi pozamiejskie i 18% autostrad).

Warto przypomnieć, że Smart EQ ForFour ma mniejszy akumulator litowo-jonowy. W niemieckim modelu pojemność baterii wynosi 17,6 kWh i pozwala na przejechanie w cyklu mieszanym do 153 kilometrów na jednym ładowaniu.

Renault Twingo Z.E. – ładowanie i czas ładowania

Po wyczerpaniu akumulatora pełne naładowanie z domowego gniazdka o mocy 2,3 kW zajmuje 13 godzin i 30 minut. Wallbox (3,7 kW) skraca czas do 8 godzin, a Wallbox (7,4 kW) do 4 godzin. Ładowarka o mocy 11 kW pozwoli naładować samochód od 0% do 80% w czasie 2 godzin i 10 minut.  Ładowarka o mocy 22 kW skraca czas do 63 minut.

Renault Twingo Z.E. to kolejny model w gamie francuskiego producenta. W ciągu miesiąca na targach motoryzacyjnych w Genewie na początku marca zadebiutuje kolejny – elektryczna Dacia, o której szerzej pisaliśmy tutaj.