DS Aero Sport Lounge: elektryczny francuski SUV o mocy 671 KM przejedzie na ładowaniu 650 km

Francuska marka DS Automobiles bardzo mocno uaktywniła się w ostatnich tygodniach. Dopiero co poznaliśmy nowy flagowy model DS 9, a teraz DS pokazuje koncept o nazwie Aero Sport Lounge. Model eksponuje „elektryczne ambicje” marki i mierzy pięć metrów długości.

Prototyp stoi na masywnych 23-calowych kołach. Zamiast przedniego grilla mamy ogromne i podświetlane logo marki, aby inni użytkownicy dróg nie mieli wątpliwości, na jakie auto patrzą. Stylistyka pojazdu została opracowana na wzór stylowego SUV-a coupe.

DS Aero Sport Lounge – silnik, bateria, akumulator

Silnik elektrycznego koncepcyjnego Aero Sport Lounge generuje 671 koni mechanicznych, który pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w zaledwie 2,8 sekundy. Akumulator o pojemności 110 kWh zamontowany w podłodze podobno wystarczy na przejechanie 650 kilometrów.

Zdjęcia wnętrza nie są dostępne, ale DS Automobiles twierdzi, że te zostało opracowane zgodnie z filozofią „stworzenia maszyny do podróżowania”. Firma wspomina o kamerach zamiast lusterek zewnętrznych czy dodatkowych wyświetlaczach dla pasażerów.

DS Aero Sport Lounge – premiera

Publiczny debiut DS Aero Sport Lounge odbędzie się na początku marca podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Choć koncepcyjny model nie został przeznaczony do produkcji, Francuzi podobno pracują nad czymś podobnym w formie pojazdu produkcyjnego…