Co trzeci zarejestrowany samochód w Szwecji w styczniu 2020 roku to model plug-in hybrid

Zainteresowanie samochodami hybrydowymi typu plug-in w Szwecji prawie się podwoiło – wynika z najnowszych danych sprzedażowych EV Sales Blog. W styczniu 2020 roku sprzedaż aut z silnikiem elektrycznym (plug-in) osiągnęła najwyższy poziom w historii.

Łączna liczba zarejestrowanych modeli hybrydowych typu plug-in wyniosła w Szwecji 5153 egzemplarzy, czyli aż o 94 procent więcej niż w styczniu 2018 roku. Praktycznie co trzeci samochód, który wyjechał z salonu w Szwecji to model z napędem plug-in hybrid. To jest 31 procent wszystkich sprzedanych samochodów na rynku szwedzkim.

Najchętniej wybieranym modelem typu plug-in hybrid w Szwecji jest Volkswagen Passat GTE – zarejestrowano 652 egzemplarze. Na drugim miejscu uplasowała się KIA Optima PHEV (486 egzemplarzy), a na trzecim Mitsubishi Outlander PHEV (427 egzemplarzy).

Sprzedaż samochodów hybrydowych typu plug-in w Szwecji
Sprzedaż samochodów hybrydowych typu plug-in w Szwecji via EV Sales Blog

Wskaźniki sprzedaży będą tylko rosnąć. Zainteresowanie modelami typu plug-in hybrid jest ogromne, a w tym roku wielu producentów zaprezentuje nowości. W 2020 roku w salonach pojawi się m.in. nowe Renault Megane Plug-in Hybrid oraz SEAT Leon czwartej generacji z wtyczką. Oba są w stanie przejechać na prądzie powyżej 50 kilometrów.