Wersja produkcyjna elektrycznego Volkswagena ID.4 zadebiutuje w kwietniu tego roku

Oprócz seryjnego elektrycznego hatchbacka, który zastępuje e-Golfa – VW ID.3 – Volkswagen w kwietniu tego roku podczas Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku zaprezentuje produkcyjną wersję znacznie większego modelu ID.4 (nazwa nie została jeszcze potwierdzona).

Volkswagen ID.4 został ogłoszony już w zeszłym roku, dzięki czemu wiemy, że niemiecki elektryczny crossover zostanie prawdopodobnie oparty na platformie o nazwie MEB z rozkładem masy przód/tył 48:52. Dane techniczne nie zostały jeszcze podane, ale samochód koncepcyjny z 2017 roku napędzany jest przez dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 302 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego, natomiast pojemność akumulatorów litowo-jonowych wynosi 83 kWH. Według danych producenta z Wolfsburga taka konfiguracja napędowa pozwala na pokonywanie dystansu do 500 km na jednym ładowaniu, maksymalnie rozpędzając się do 180 km/h. Dostępne będą jednak tańsze wersje z mniejszym zasięgiem (od około 300 km).

ID.4 będzie modelem oferowanym nie tylko w Europie, ale również w Chinach oraz w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe wersja przeznaczona na rynek europejski będzie produkowana w Zwickau (Niemcy), natomiast model oferowany na chińskim rynku w mieście Anting w Chinach. W planach jest również produkcja tego samego modelu w Stanach Zjednoczonych – w fabryce w mieście Chattanooga w stanie Tennessee, ale od 2022 roku.

Jeśli zamierzasz złożyć zamówienie na model ID.4 to warto żebyś wiedział, że w niedalekiej przyszłości Volkswagen pokaże bardziej stylowy model ID.5 Coupe (ID. Crozz) – czyli auto z modnym nadwoziem typu SUV Coupe. Wszelkie informacje w tym temacie są jednak mocno ograniczone.