Skoda Kamiq Scoutline oficjalnie pokazana: nie ma napędu AWD

SUVy z napędem wyłącznie na przednią oś mają się w najlepsze. Wkrótce do oferty Kamiqa zostanie dodana wersja Scoutline. Skoda Kamiq Scoutline charakteryzuje się przede wszystkim detalami zewnętrznymi, które mają nadać bardziej wytrzymałego wyglądu. Są to na przykład akcenty w matowej czerni, kilka srebrnych elementów nadwozia (lusterka, relingi dachowe, progi) oraz srebrna osłona podwozia i duże 17- (Braga) lub 18-calowe (Crater) felgi aluminiowe.

Skoda Kamiq Scoutline oficjalnie zadebiutuje dopiero podczas targów motoryzacyjnych w Genewie i będzie dostępna wyłącznie w konfiguracji z napędem na przednie koła.

Standardowo Kamiq Scoutline ma być wyposażony w tylne światła LED, chromowane ramy okienne i przyciemnione tylne szyby. Nie trzeba dodawać, że samochód otrzyma również specjalną plakietkę odróżniającą Scoutline’a od zwykłego wersji Kamiqa.

Nie mamy żadnych zdjęć wnętrza, ale wiemy, że przednie fotele o regulowanej wysokości pokryte są oddychającą tkaniną ThermoFlux zarezerwowaną dla modeli Scoutline. Nie zabraknie również skórzanej kierownicy, aluminiowych pedałów, czarnej podsufitki i chromowanych otworów wentylacyjnych. Dopełnieniem będą elementy wykonane z drewna jesionowego.

Skoda Kamiq Scoutline ma być oferowana we wszystkich silnikach i kolorach nadwozia dostępnych dla standardowego modelu. Premiera rynkowa spodziewana jest w czerwcu tego roku. Cena zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.