Oto nowy SEAT Leon 2020: mamy zdjęcia na dzień przed oficjalną premierą 28 stycznia

28 stycznia 2020 roku w godzinach wieczornych SEAT będzie na żywo transmitował światową premierę czwartej generacji Leona. Do tego czasu teoretycznie nie powinniśmy wiedzieć o nim nic, oprócz tego co SEAT ujawnił z kilkoma zdjęciowymi zwiastunami. W praktyce mamy zdjęcia nowego Leona bez cienia kamuflażu, wykonane gdzieś w zamkniętym pomieszczeniu. Prawdopodobnie jest to egzemplarz przedprodukcyjny Leona IV.

SEAT LEON IV 2020 OFICJALNIE – KLIKNIJ.

Leon IV na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt ekscytująco, ale należy pamiętać, że jakość zdjęć też nie jest najlepsza. Model pomalowany białym kolorem charakteryzuje się przede wszystkim paskiem ledowym przechodzącym przez całą szerokość tyłu nadwozia (tak jak w największym Seacie Tarraco). Z przodu nowy Leon wygląda bardzo podobnie do koncepcyjnej Cupry Formentor – reflektory są niemalże identyczne.

Wnętrze będzie miało wiele wspólnego z kabiną Volkswagena Golfa VIII (na zdjęciu poniżej). Nie jest to oczywiście niespodzianka; wszakże oba samochody dzielą tą samą odświeżoną platformę MQB.

Volkswagen Golf VIII - wnętrze
Volkswagen Golf VIII – wnętrze

Wszelkie inne oficjalne szczegóły zostaną ujawnione jutro, o czym naturalnie powstanie osobny wpis na naszym blogu. Wpis już jest – dostępny tutaj.

Źródło: cochespias, seatblogil