Maserati podejmuje decyzję: pierwszy elektryczny model jeszcze w tym roku

Maserati oficjalnie dołącza do listy producentów, którzy pełną parą uderzają w elektromobilność i produkcję samochodów elektrycznych. Włosi rozpoczęli intensywną fazę testów zupełnie nowych elektrycznych układów napędowych. Pierwszymi pojazdami marki, które otrzymają nowo opracowaną jednostkę elektryczną zostaną modele GranTurismo i GranCabrio. Warto w tym miejscu przypomnieć o wcześniejszych nieprawidłowych doniesieniach zapowiadających oba modele jako sportowe hybrydy typu plug-in. Samochody powinniśmy poznać jeszcze w tym roku, według Automotive News Europe model GranTurismo zadebiutuje 21 kwietnia 2020 roku podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie. Nic jednak nie wiadomo o szczegółach technicznych układów elektrycznych Maserati.

Podczas aktualnie przeprowadzanych eksperymentów Maserati z silnikami elektrycznymi uwaga inżynierów skupiona jest na opracowywaniu dźwięku charakteryzującego modele Maserati. Włodarzom marki zależy na utrzymaniu maksymalnej przyjemności z jazdy, komfortu oraz osiągów z unikalnym i niepowtarzalnym dźwiękiem.

Włosi zdążyli się nawet pochwalić unikalnym dźwiękiem silnika elektrycznego na filmie poniżej:

Biznesplan włoskiej firmy, zgodnie z oficjalnym raportem marki, zakłada wprowadzenie na rynek aż dziesięciu nowych lub ulepszonych modeli do 2023 roku. Będą to również modele Levante i Quattroporte. Warto dodać, że inne źródła nawet po oficjalnym oświadczeniu Maserati wskazują Ghibli jako pierwsze całkowicie elektryczne Maserati, podtrzymując tezę o GranTurismo i sportowej hybrydzie typu plug-in. Jak będzie w rzeczywistości okaże się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Jedyną pewną rzeczą jest fakt, że elektryczne rozwiązania powstają w centrum produkcyjnym w Turynie.

Źródło: Maserati, Automotive News Europe, Carbuzz