Tak wygląda nowa KIA Sorento 2021: premiera 17 lutego w Korei

Obecna generacja modelu Sorento istnieje na rynku od prawie sześciu lat. 2020 rok będzie  odpowiednim czasem do zaprezentowania światu czwartej generacji modelu Sorento; a to według oficjalnych informacji stanie się 17 lutego podczas imprezy własnej KIA w Korei Południowej. KIA najwyraźniej przyjęła strategię nie pokazywania po raz pierwszy premier rynkowych na targach motoryzacyjnych. Podobny debiut zaliczył luksusowy SUV Genesis GV80 – nowej marki należącej do Hyundai’a. Nowe Sorento powinniśmy jednak zobaczyć na żywo na początku marca podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

KIA Sorento 2021 zostanie poddana całkowitej kuracji odmładzającej. Otrzyma bardziej wyrzeźbione i wyrafinowane nadwozie, ale też będzie nieco większa i wytrzymalsza. Koreańczycy nie powinni żałować materiałów lepszej jakości. Na pokładzie pojawi się wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz nowe gadżety, w tym np. cyfrowy zestaw wskaźników.

29 stycznia w sieci pojawiły się zdjęcia ujawniające najważniejsze części nadwozia nowego Sorento.

KIA zdążyła już potwierdzić, że następna generacja Sorento otrzyma warianty hybrydowe oraz warianty hybrydowe typu plug-in. Nie do końca jednak wiadomo, czy zelektryfikowane modele od razu wejdą do regularnej sprzedaży. Nie wiemy też nic o ewentualnym całkowicie elektrycznym wariancie Sorento.

Nowa KIA Sorento wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale 2020 roku.

Źródło: The Corean Car Blog, fot: kolesa.ru