Kia Ceed kombi i Kia XCeed w wersjach plug-in hybrid: polski cennik, wyposażenie, zdjęcia

Modele dostępne jako hybrydy typu plug-in są coraz bardziej popularne. Kilka godzin temu Mercedes-Benz ogłosił, że nowa Klasa E będzie dostępna aż z siedmioma wersjami plug-in hybrid, a teraz KIA rzuca rękawice i publikuje cennik modelu Ceed kombi oraz Xceed w wersjach plug-in hybrid.

Oba nowe modele na silniku elektrycznym potrafią przejechać około 60 kilometrów (57 km Ceed kombi, 59 km Xceed). Podstawą napędu jest silnik o pojemności 1.6 l GDI, który współpracuje z jednostką elektryczną o mocy 44,5 kW i akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 8,9 kWH. Cała moc przekazywana jest za pomocą sześciobiegowej automatycznej przekładni z dwoma sprzęgłami. Czas ładowania z domowego gniazdka wynosi około 5 godzin, natomiast na stacji ładowania o mocy 3,3 kW około 3 godzin. Zabronione jest korzystanie z szybkiej ładowarki.

W wersjach podstawowych nowe modele Ceed kombi plug-in Hybrid oraz Xceed plug-in hybrid wyposażone są w reflektory ledowe, automatyczną klimatyzację, 16-calowe koła ze stopów lekkich i system multimedialnym z wyświetlaczem o rozmiarze 8-cali. Elementami, które odróżniają wersję plug-in od modeli z tradycyjnymi jednostkami są: zabudowany grill, gniazdo do podłączenia wtyczki w lewym przednim błotniku oraz specjalne oznaczenia wersji.

Wśród opcji dodatkowych należy wymienić ekran systemu multimedialnego o rozmiarze 10,25-cala oraz cyfrowy zestaw wskaźników o rozmiarze 12,3-cala.

Kia Ceed plug-in została wyceniona na 127.990 złotych. Kia Xceed plug-in to wydatek rzędu 129.990 złotych.

Kia Ceed kombi plug-in hybrid oraz Kia Xceed plug-in hybrid produkowane są w słowackiej fabryce w Żylinie.