Hyundai chce powalczyć z BMW X7 i Mercedesem GLS: Genesis GV90 mocno prawdopodobny

Genesis bardzo odważnie wkroczył na rynek motoryzacyjny ze swoim SUV-em o nazwie GV80. Misją całkowicie nowego modelu jest podebranie klientów zainteresowanych zakupem BMW X5 oraz Mercedesa-Benz GLE. Jednak to nie jedyne plany koreańskiego producenta. Amerykański Motor Trend powołując się na swoje źródła sugeruje, że Genesis rozważa wprowadzenie jeszcze większego SUV-a o nazwie GV90, który konkurowałby z BMW X7 i Mercedesem-Benz GLS.

Kierownictwo Genesisa na razie tylko rozważa taki pojazd. Nie ma informacji o tym, kiedy ewentualnie zobaczylibyśmy taki model, ale mało prawdopodobne, aby nastąpiło to w najbliższym czasie. Genesis skupia się teraz głównie na całkowicie elektrycznym SUVie, który zadebiutuje w 2021 roku.

Oferta Genesisa składa się obecnie z trzech sedanów – G70, G80 i G90 oraz z jednego SUV-a – GV80 (na zdjęciach poniżej). Kolejnym nowym modelem będzie mniejszy crossover (niepotwierdzony typ samochodu) o nazwie GV70, o którym nic oficjalnego jeszcze nie wiemy. Dodanie do oferty „ogromnego” SUV-a dałoby Genesisowi możliwość prawdziwej rywalizacji z niemieckimi markami na pełnej płaszczyźnie.

Genesis to marka Hyundaia

Marka Genesis jest nową marką Hyundaia i bardzo powoli przekształca się w konkurencyjną markę luksusową. SUV o nazwie GV80 to bezapelacyjnie doskonały krok w tym kierunku, ale większy GV90 krzyczałby światu, że Genesis bardzo poważnie podchodzi do konkurowania w segmencie samochodów luksusowych i może być flagowym modelem marki, eksponującym jej największe zalety.

Źródło: Motor Trend