Elektryczny Mercedes EQS 2021 coraz bliżej

Kampania promocyjna Mercedesa EQS 2021, czyli elektrycznej wersji modelu Klasy S, rusza pełną parą. Niemiecki producent pochwalił się nowymi zdjęciami zakamuflowanego modelu prototypowego, który w wersji produkcyjnej zadebiutuje w 2021 roku.

Chociaż kamuflaż obejmuje praktycznie całe nadwozie modelu EQS, można zauważyć tą samą dynamiczną linię dachu, która poznaliśmy wraz z konceptem. Egzemplarz w kamuflażu wydaje się trochę wyższy, ale ogólny kształt pozostaje podobny. Mercedes chwali się, że samochód powstanie na zupełnie nowej platformie i będzie wyposażony w reflektory wyposażone w aż 940 pojedynczych diod LED.

Kabina podąży śladami nowej Klasy S. Będzie luksusowo – bardzo luksusowo. Wewnątrz spodziewamy się ogromnego tabletu zamontowanego na konsoli środkowej (na wzór Tesli) oraz materiałów najwyższej dostępnej jakości.

Mercedes-Benz S 2020 wnętrze
Wnętrze nowego Mercedesa Klasy S 2021. FOT: motor1.com

Specyfikacje techniczne pozostają ściśle strzeżoną tajemnicą, ale według brytyjskiego magazynu Autocar Mercedes EQC otrzyma akumulator litowo-jonowy o pojemności 90 kWh. Napęd ma składać się z dwóch silników elektrycznych, których łączna moc przekroczy 400 KM.

Moc nie wydaje się duża w porównaniu do zapowiadanego BMW i4 o mocy 530 KM. Rozczarowuje również prognozowany zasięg – 400-500 km. BMW chwali się, że i4 zdoła przejechać nawet 600 km na w pełni naładowanej baterii.