Koniec Citroena C4 Cactusa jakiego znamy: Francuzi stawiają na stylowego crossovera coupe

Citroen C4 Cactus w obecnej formie prawdopodobnie zostanie uśmiercony wraz z zakończeniem produkcji tego modelu (ogłoszonej w zeszłym roku). Nie oznacza to jednak, że francuska marka zrezygnuje z reprezentanta crossoverów segmentu B. Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali jeżdżący model prototypowy gdzieś w Północnej Europie, który być może będzie następcą C4 Cactusa. Wielkością przypomina Nissana Juke.

Citroen C4 Cactus

Nie jest jasne, czy model na zdjęciach poniżej utrzyma nazwę C4 Cactus. Pewne jest natomiast, że następca zostanie oparty na tej samej platformie, co Peugeot 2008 czy DS3 Crossback. Pod maskę trafią jednostki benzynowe i prawdopodobnie jedna wersja wysokoprężna. Dostępna będzie również wersja elektryczna z układem pożyczonym od modelu e-2008 z silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM i akumulatorem o pojemności 50 kWh. Przy całkowicie naładowanej baterii elektryczny SUV Peugeota oferuje zasięg 310 km. Ładowanie zajmuje 30 minut do 80% pojemności za pomocą ładowarki o mocy 100 kW.

Nie wiadomo, kiedy Citroen zaprezentuje nowego crossovera coupe; bardzo możliwe, że prezentacja nastąpi jeszcze w tym roku lub na początku 2021 roku.

Źródło: Motor1.com