Zupełnie nowy SEAT Leon 2020 zostanie oficjalnie pokazany 28 stycznia

SEAT wreszcie ogłosił oficjalną datę premiery Leona czwartej generacji, która została wyznaczona na 28 stycznia 2020 roku.

Dołączony do informacji prasowej producenta zwiastun filmowy zdradza reflektory oraz tylne światła nowego kompaktowego hatchbacka. Samochód jest oczywiście wyposażony w pełne oświetlenie LEDowe z dynamicznymi kierunkami i cienką listwę świetlną, łączącą dwa tylne światła. Nazwa Leon znajduje się teraz pod logo „SEAT” na środku tylnej klapy. Po prawej stronie widać napis „FR”.

Wewnątrz można zauważyć pasek oświetlenia nastrojowego poprowadzony przez całą kabinę samochodu oraz większy ekran systemu multimedialnego i cyfrowy zestaw wskaźników. Jest też niewielki lewarek do zmiany biegów, podobny do tego z najnowszego Golfa VIII.

SEAT LEON 2020

„Zaawansowana technologia oświetlenia ma kluczowe znaczenia w przypadku udoskonalenia projektu nowego Leona. Otaczające go światło przenosi Leona na jeszcze wyższy poziom funkcjonalności i estetyki” – powiedział dyrektor projektu firmy, Alejadro Mesonero-Romanos.

Pod maskę nowego Leona trafi szeroki asortyment jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych z 2.0 l silnikiem TSI o mocy 300 KM na czele. Nie zabraknie również wariantu PHEV z możliwością jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym na dystansie do 50 km.