Mercedes-AMG GT 73 o mocy około 800 KM zadebiutuje w 2020 roku

Mercedes-Benz świętuje koniec doskonałego roku zapowiedzią filmową nowego, podczas którego na rynku pojawi się model GT 73 z konfiguracją napędową o mocy około 800 KM.

GT 73 zostanie w 2020 roku pokazane w wersji produkcyjnej i od razu wjedzie na szczyt oferty producenta ze Stuttgartu. Podobnie jak w przypadku innych najmocniejszych modeli AMG moc pochodzić będzie z 4.0 l silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który w GT 73 zostanie połączony z silnikiem elektrycznym na tylnej osi. Akumulator powinien wystarczyć przynajmniej na kilkanaście kilometrów jazdy wyłącznie na elektryce.

Mercedes-AMG GT 73 ma generować około 800 KM, co w porównaniu do obecnie najmocniejszego modelu GT 63S o mocy 630 KM jest sporym wzrostem. Całość będzie współpracowała z ulepszoną wersją istniejącej skrzyni o dziewięciu przełożeniach.

Taka moc pozwoli modelowi GT 73 uzyskać czas do pierwszej setki wynoszący nawet 2.X sekundy oraz prędkość maksymalną grubo ponad 300 km/h. Zaawansowany system napędu na cztery koła zapewni odpowiednią przyczepność w zakrętach i na śliskiej nawierzchni.

Nie wiemy, w którym dokładnie miesiącu 2020 roku zadebiutuje GT 73, ale bardzo możliwe, że władze firmy zdecydują się pokazać auto podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie na początku marca.