Autonomia, czyli samochód używany w leasingu. Nowa oferta od Volkswagen Financial Services

Myślisz – samochód w leasingu, idziesz do salonu samochodowego po ofertę na nowe wymarzone cztery kółka. Faktem jest, że znalezienie w dzisiejszych czasach dobrego auta z drugiej ręki jest bardzo trudne i wiele osób rezygnuje z pomysłu po pierwszych podejściach. Warto jednak zapoznać się z dostępnymi ofertami, tym bardziej że w większości przypadków charakteryzują się zdecydowanie lepszymi warunkami.

Polacy kupili w 2018 roku ponad 2,6 mln samochodów używanych, z czego 928 tys. samochodów sprowadzono z zagranicy.

Słowo „Autonomia” w tytule artykułu nie jest przypadkowe. Dokładnie tak nazywa się najnowsza oferta od Volkswagen Financial Services. W skrócie oznacza to niższe raty na samochody używane z programów Das WeltAuto i Audi Select :plus – czyli te najbardziej pewne, sprawdzone pod praktycznie każdym względem, z pełną dokumentacją i gwarancją. Według badań dla PZWLP zdecydowana większość Polaków (tj. 82%) chce znać pełną historię samochodu. 80% badanych chce mieć również pewność co do autentyczności przebiegu. Oferta „Autonomia” została dopracowana w taki sposób, aby uzyskać jak najniższe raty za niezawodne samochody używane. Jest to po prostu najlepsze rozwiązanie na zakup bezproblemowego samochodu, prosto z salonu.

– Autonomia to kredyt i leasing, czyli oferta dla każdego klienta: indywidualnego, mikro przedsiębiorcy czy menadżera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – wyjaśnia Michał Dyc, dyrektor sprzedaży detalicznej Volkswagen Financial Services.

Największym plusem najnowszej oferty Autonomia dla aut używanych są oczywiście o wiele niższe raty, niż w przypadku finansowania w klasycznym kredycie lub leasingu. W dodatku nie trzeba mieć absolutnie żadnego wkładu własnego, więc nie zamrażamy gotówki.

Klient oferty Autonomii poczuje się również jak rasowy dziennikarz motoryzacyjny, albowiem co dwa, trzy albo cztery lata w ramach oferty można przesiadać się na kompletnie różne od siebie samochody (inne wersje nadwoziowe, silniki, wersje wyposażeniowe…) i wybrać dla siebie ten najbardziej odpowiedni. To bardzo dobry krok ze strony Volkswagen Financial Services, ponieważ oprócz sprzedaży modelu, bardzo zależy im na zadowoleniu klienta. Nic tak nie cieszy jak doskonale dopasowane buty, a w przypadku idealnie wybranego samochodu radość jest nieporównywalnie większa.

Przykład? Biorąc w leasing na okres 48 miesięcy VW Passata (2016 r., wersja 2.0 TDI BMT Comfortline DSG) z przebiegiem 34 tys. km zapłacimy miesięczną ratę w wysokości 545 zł netto – przy założeniu, że wpłata własna wyniesie 22 tys. zł., co stanowi ok. 30 proc. ceny auta.

Za VW Tiguana z roku 2017 (wersja Highline 2.0 TDI BTSCR 110 kW DSG 7-G 4MOTION) z przebiegiem 14 tys. km. w kredycie na 4 lata zapłacimy 766 zł miesięcznie. Tutaj również należy uwzględnić wkład własny 30 proc., czyli w tym przypadku 36 tys. zł. Obydwie kalkulacje uwzględniają limit 10 tys. km rocznie.

Co należy zrobić, aby uzyskać leasing w ramach oferty „Autonomia”?

Najwięcej informacji uzyskamy w każdym salonie marki Grupy VW – czyli Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda… Pracownik po zapoznaniu się m.in. z planowaną liczbą przejeżdżanych kilometrów rocznie, jest w stanie przygotować odpowiednią kalkulację dla wybranego samochodu i błyskawicznie przedstawić ją klientowi.