Tak mógłby wyglądać Peugeot 608 na platformie Maserati

Nie tak dawno temu, bo w latach 70-tych i 80-tych większość producentów samochodowych produkowała wysokiej jakości luksusowe sedany, które w tamtych czasach były bardzo modne. Najlepszym połączeniem była sportowa charakterystyka z luksusowo wykończonym nadwoziem. Na pewno pamiętasz Peugeoty, takie jak 504, 605 czy 505; i choć oferowały zarówno moc jak i styl, trendy się zmieniły i duży sedan o sportowych ambicjach stał się przeszłością.

Najmocniejszym sedanem w dzisiejszej gamie Peugeota jest model 508, który ma obecnie maksymalnie 225 KM, co jest w porządku, ale…

Szkoda, że jeden z najbardziej atrakcyjnych samochodów w swojej klasie nie jest dostępny w mocniejszej i jeszcze bardziej seksownej wersji.

W sieci pojawił się rendering, który pokazuje, jak mógłby wyglądać taki projekt. Autor grafiki nazwał swoją wizję 608 i pokazuje sporych rozmiarów Peugeota z napędem na tylne koła. Główną inspiracją artysty była informacja o ostatnim połączeniu gigantów motoryzacyjnych – FCA i PSA – które w teorii stwarza sporo możliwości na nowe modele.

Na przykład platforma stosowana w Maserati mogłaby posłużyć Peugeotowi do stworzenia modelu w stylu Quattroporte. Być może takie posunięcie pozwoliłoby na wejście Peugeota do świata prawdziwych luksusowych sedanów, a model 608 oferowałby kuszącą kombinację samochodu wyglądającego doskonale z kapitalną jednostką napędową.

Peugeot 608 render
FOT: Andrei Nedele