Porsche świętuje! Pierwszy sportowy samochód, który otrzymał homologację drogową powstał dokładnie 8 czerwca 1948 roku. Siedem dekad sportowych emocji celebrowałem wraz z Porsche Centrum Warszawa Okęcie podczas #porscheparade 2018.

Zobacz moją relację na Instagramie

To była szybka akcja. Telefon od Jacka, kierownika sprzedaży nowego salonu na Okęciu i… następnego dnia przesiadłem się do Porsche Panamery 4 E-Hybrid. Egzemplarz praktycznie nowy, na liczniku zaledwie 18 km… Byłem pierwszą osobą, która miała zabrać ten egzemplarz na dłuższą – liczącą ponad 1000 km wyprawę po zachodniej Polsce. Nie wiem, kto konfigurował ten egzemplarz, ale zdecydowanie należą mu się oklaski za doskonałe dobranie kolorystyki. Kolor Volcano Grey w kontraście z zielonymi zaciskami i ciemnymi kołami – bajka!

Sports Car Together Day

Obchody 70-lecia rozpoczęliśmy w Szczecinie. Szybkie rozdanie pakietów startowych, zdjęcie grupowe i kawalkada 101 samochodów Porsche ruszyło do Wolsztyna przez Ostoję Chobienice, gdzie zjedliśmy lunch. Do Wolsztyna trafiliśmy nieprzypadkowo. Uczestnicy wyprawy mieli okazję poznać historię parowozów sprzed kilku dekad i na własne oczy zobaczyć jak działają.

Po żywej lekcji historii wielka nadeszła pora na ostatni przystanek tego dnia – Stary Browar w Poznaniu i odbywający się w Stolicy Wielkopolski mecz reprezentacji Polski.

Drugi dzień obchodów zaczęliśmy od wspólnego zdjęcia pod stadionem, by następnie odwiedzić Pałac w Brzeźnie. To był jednak najbardziej ekscytujący dzień ze względu na finalny przystanek – Porsche Experience Center na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Miejsce, które stało się centrum obchodów Sports Car Together Day dla 26 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Oprócz niepowtarzalnej atmosfery rodem z największych motoryzacyjnych imprez – 24-godzinnego wyścigu we francuskim Le Mans czy Goodwood Festival of Speed, czekało na nas mnóstwo atrakcji. Uczestnicy cały dzień sprawdzali swoje możliwości na torze w różnych modelach Porsche i korzystali z niepowtarzalnej okazji przejazdu piekielnie mocnym Porsche 911 GT3 CUP z profesjonalnym kierowcą wyścigowym.

Trzy dni, prawie 1500 przejechanych kilometrów i wspólne przeżywanie emocji związanych z obcowaniem ze sportowymi samochodami z Zuffenhausen było dla mnie fantastycznym przeżyciem. Porsche Panamera 4 E-Hybrid, którą przygotował dla mnie salon marki w Okęciu doskonale spisało się na całym dystansie. 460 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego godnie pozwoliło mi świętować 70-lecie Porsche!

Dzięki Porsche Centrum Warszawa Okęcie!