Nowe Audi A6 2019 oficjalnie [zdjęcia, dane techniczne]

Audi podczas wystawy motoryzacyjnej w Genewie zaprezentowało nam kolejną generację modelu A6. Po wprowadzeniu już A7 i A8 jest to aktualnie najstarsza konstrukcja w ofercie, która aż prosiła się o odświeżenie.

Nie ma niespodzianki jeśli chodzi o design. Przeniesiono wszystkie znane nam już patenty stylistyczne z A8.

Nowe A6 jest nieco większe od poprzednika, ponieważ teraz ma długość 4939 mm, szerokość 1886 mm oraz wysokość 1457 mm przy rozstawie osi wynoszącym 2924 mm. Większe wymiary oferują więcej miejsca na nogi z tyłu, a także dodatkową przestrzeń na głowę i kark.

Wewnątrz znajdziemy 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, 10,1-calowy monitor do sterowania funkcjami multimedialnymi oraz 8,6-calowy wyświetlacz przeznaczony do sterowania klimatyzacją.

Pod maskę A6 w Europie na początku sprzedaży trafią dwa różne silniki – turobodołaadowane V6 o pojemności 3,0 l TFSI i mocy 340 KM i 500 Nm (7-biegowa skrzynia S Tronic i quattro) oraz 3,0 l TDI V6 o mocy 286 KM (8-biegowa skrzynia tiptronic i quattro).

Bez względu na rodzaj silnika oba dysponują silnikiem elektrycznym, który pomaga nam podczas jazdy po parkingu, przy starcie – bez udziału silnika spalinowego. Można nawet jechać z jednostajną prędkością bez jednostki spalinowej i odzyskuje energię kinetyczną podczas hamowania. Uruchamia również silnik, zastępując alternator i rozrusznik.

Nowe Audi A6 wejdzie do sprzedaży w Niemczech w czerwcu tego roku. Ceny będą startować od 58,050 euro za model A6 50 TDI.

My nie możemy się już doczekać nowej generacji RS6. Więcej informacji na temat widocznego poniżej Audi podamy po oficjalnej informacji prasowej.