Niemiecka firma rozszerza gamę silników modelu Grandland X. Do oferty wchodzi 2.0 l silnik wysokoprężny o mocy 177 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Jednostka pozwala na przyspieszenie od 0 km/h do 100 km/h w czasie 9,1 sekundy, natomiast prędkość maksymalna to 214 km/h. Średnie spalanie wynosi przy tym 4.9 l oleju napędowego na 100 km. Ceny w Niemczech z 2.0 l motorem startują od 37.320 euro. W Polsce cennik nie został jeszcze ujawniony.

Silnik 2.0 będzie oferowany m.in. z najbardziej luksusową wersją wyposażenia Ultimate z 19-calowymi obręczami, czarnym dachem, systemem nagłośnienia Denon, systemem kamera 360 stopni czy certyfikowanym fotelem AGR dla kierowcy.

2 komentarze
  1. Moim zdaniem jak na SUVa od Opla to prezentuje się bardzo dobrze. W dodatku silnik który poradzi sobie spokojnie w wielu sytuacjach no i wersja wyposażenia też bardzo ekskluzywna. Wiadome jest może waga tego wozu? Przy 177KM powinien się bardzo dobrze odpychać.

Komentowanie zostało wyłączone.