Nieliczni dziennikarze mieli już okazję przejechać się nowym Lamborghini Urus, oraz spojrzeć na dane techniczne nowego SUVa. Jego premiera zbliża się do nas wielkimi krokami, a my zaczynamy wiedzieć o nim co raz więcej.

Lamborghini Urus napędzane jest silnikiem produkcji Audi. Jest to podwójnie doładowana 8-cylindrowa jednostka o pojemności 4 litrów. Jej moc wynosi 650 KM a moment obrotowy 850 Nm.

Przyspieszenie do 100 km/h według specyfikacji zajmuje zaledwie 3.7 sekundy, jednak dziennikarzom udało się uzyskać wynik 3.59 sekundy, co potwierdziło urządzenie Vbox. Nie jest to najlepszy do tej pory uzyskany wynik, wcześniej udało się zejść z czasem do 3.34 sekundy.

Prędkość maksymalna ma przekraczać 300 km/h, co jest świetnym wynikiem jak na auto ważące 2 154 kilogramy. Urus ma również potężny układ hamulcowy opierający się na przednich karbonowo-ceramicznych tarczach o średnicy aż 440 milimetrów, na które nałożono 10-tłoczkowe zaciski. Tylną oś kontrolują tarcze o średnicy 370 milimetrów oraz zaciski 4-tłoczkowe.

Jeszcze więcej informacji na temat Lamborghini Urus przekażemy Wam już 4 grudnia tuż po oficjalnej premierze.