Subaru Impreza S208 i BRZ STI Sport debiutują

Subaru pochwaliło się dwoma specjalnymi wersjami swoich modeli sportowych. Produkcja obu aut będzie ograniczona, przez co klienci będą musieli między sobą o nie powalczyć. Subaru nie podało zbyt wielu szczegółów technicznych, więcej dowiemy się w październiku podczas Tokyo Motor Show.

Subaru BRZ STI Sport

Od razu zaznaczę – Nie, nadal Subaru nie zdecydowało się na zwiększenie mocy, czyli na coś czego wszyscy najbardziej oczekują. STI Sport wyróżnia się między innymi specjalnym kolorem Cool Grey Khaki.

Subaru nie podało zbyt wielu szczegółów, ale wiemy że BRZ otrzyma między innymi nowe zawieszenie, oraz będzie się charakteryzowało lepszą sztywnością nadwozia.

Zamówienia na STI Sport można składać już teraz, ale nie każde zamówienie zostanie zrealizowane. BRZ w kolorze widocznym na zdjęciach powstanie zaledwie w liczbie 100 egzemplarzy i producent sam wybierze szczęśliwców, którzy będą mogli postawić go w swoim garażu.

Subaru Impreza STI S208

Kolejną edycją limitowaną jest Impreza S208. Tutaj producent pokusił się o wzmocnienie silnika. Podano jednak tylko, że będzie on mocniejszy od wersji S207, która pod maską skrywała 2-litrową jednostkę o mocy 325 KM i momencie obrotowym 431 Nm.

Auto otrzyma kilka zmian stylistycznych, między innymi nowe felgi czy spoiler na klapie bagażnika, jak również nowy kolor lakieru. Ciekawostką będzie dach wykonany z włókien węglowych.

Powstanie zaledwie 450 egzemplarzy S208. Tutaj również producent sam wylosuje nowych właścicieli spośród wszystkich złożonych zamówień. Imprezę, podobnie jak BRZ, będzie można kupić niestety tylko w Japonii.