Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Tourismo [oficjalnie]

Z Zuffenhausen dotarły do nas dzisiaj informacje na temat nowego bardzo szybkiego kombi. Przed Wami Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Tourismo, czyli w uproszczeniu najszybsza Panamera w wersji kombi. Przyznajcie, że to chyba jedna z najdłuższych nazw wśród samochodów dostępnych obecnie na rynku?

Auto wyposażono w napęd hybrydowy typu Plug-In oparty o podwójnie doładowane V8 o pojemności 4 litrów. Moc silnika spalinowego wynosi 550 KM. Dodajmy do tego silnik elektryczny o mocy 136 KM i łącznie mamy do dyspozycji aż 680 KM i 850 Nm momentu obrotowego.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Tourismo

Porsche zamontowało baterię litowo-jonową o pojemności 14.1 kWh, co pozwala na przejechanie nawet 49 kilometrów zupełnie bezemisyjnie. Pełne ładowanie z gniazdka, w zależności od typu ładowarki, zajmuje od 2.4 do 6 godzin.

Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Tourismo posiada oczywiście napęd na cztery koła, dzięki czemu przyspieszenie do 100 km/h trwa zaledwie 3.4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 310 km/h. Producent zapewnia, że średnie spalanie ma wynosić 3 litry na 100 kilometrów.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Tourismo

Ponadto do takiej Panamery zmieści się 5 osób oraz 425 litrów bagażu. Można oczywiście złożyć tylne oparcia, wtedy powierzchnia bagażowa wzrasta do 1 295 litrów.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Tourismo jest już dostępna u dealerów, a jej ceny w Niemczech zaczynają się od €188,592.