Volkswagen T-Roc już oficjalnie!

Właśnie na dzisiaj Volkswagen zaplanował prezentację zupełnie nowego modelu o nazwie T-Roc. Miejski crossover został wprowadzony do oferty aby walczyć z konkurentami takimi jak na przykład Toyota C-HR.

Volkswagen T-Roc mierzy 4,234 milimetry długości, jest więc o ponad 25 centymetrów krótszy od większego brata – Tiguana. Pojemność bagażnika wynosi 445 litrów, a po złożeniu tylnych foteli wzrasta ona do 1,290 litrów.

Stylistycznie mamy coś, czego jeszcze nie było w gamie Volkswagena. Nie jest to ani napompowany Golf, ani odchudzony Tiguan – jest coś zupełnie nowego i za to należy się pochwała dla projektantów. Dwukolorowe nadwozie oraz mnogość personalizacji na pewno pomoże w pozyskaniu nowych klientów.

Wewnątrz również mnóstwo kolorów oraz nowy styl połączony ze świetną ergonomią, z której słynie producent z Wolfsburga. Opcjonalnie można auto doposażyć między innymi w wirtualny kokpit z ekranem o przekątnej 11.7 cala, oraz nawet 8-calowy wyświetlacz dotykowy systemu infotainment obsługującego również sterowanie gestami.

Volkswagen T-Roc

W ofercie silnikowej znajdziemy trzy benzynowe jednostki TSI: 1.0 115 KM, 1.5 150 KM oraz 2.0 190 KM. Dla miłośników silników wysokoprężnych producent ma również trzy wersje TDI: 1.6 115 KM, 2.0 150 KM oraz 2.0 190 KM. Auto będzie dostępne zarówno z napędem na przednią oś jak i z układem 4MOTION, do wyboru będzie też 6-stopniowa skrzynia manualna lub 7-stopniowe DSG.

Volkswagena T-Roc będzie można kupić jeszcze w tym roku, a po raz pierwszy zobaczymy go na żywo już we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.