Volkswagen California XXL Concept [więcej informacji]

Niedawno Volkswagen pokazał nam kilka zdjęć i zapowiedź koncepcyjnego kampera na bazie modelu Crafter. Teraz mamy dla Was pokaźną galerię zdjęć oraz więcej informacji na temat Volkswagena California XXL Concept, którego będzie można zobaczyć jutro na targach Caravan Salon w Dusseldorfie.

Wszystko co najciekawsze znajdziemy oczywiście wewnątrz. Mamy tu świetnie wyposażoną kuchnię ze zlewem, palnikami gazowymi, lodówką a nawet ekspresem do kawy. Na dachu znajdziemy sporych rozmiarów łóżko, a nasze dzieci wygodnie prześpią się ‘piętro’ niżej w tylnej części samochodu. Jest też oczywiście toaleta z ubikacją i prysznicem, oraz duży stolik wokół którego znajdziemy cztery miejsca siedzące.

Volkswagen California XXL Concept

Wszystko okraszone ambientowym oświetleniem, które po zmroku wygląda bardzo efektownie. Pod klapą bagażnika ukryto dwa składane krzesła, a po otwarciu przesuwanych drzwi możemy wysunąć składany stolik, który można ukryć pod materiałowym zadaszeniem. Samochód jest też przygotowany na chłodniejsze miesiące i jest wyposażony nawet w ogrzewanie podłogowe.

Pod maską pojawił się silnik TDI generujący 180 KM i 410 Nm połączony z napędem 4MOTION. Cały czas nie wiemy, czy Volkswagen zamierza stworzyć wersję produkcyjną.