Volkswagen Arteon od HGP o mocy 480 KM

Volkswagen Arteon z pewnością charakteryzuje się agresywną stylistyką. Najmocniejszy oferowany silnik to 2.0 TSI o mocy 280 KM. Zapewne wielu kierowców miałoby ochotę na nieco więcej.

hgp volkswagen arteon

Tu z pomocą przychodzi firma HGP Turbonachrustung GmbH, znana między innymi z montowania silników R36 pod maski Golfów 6 generacji, od razu z podwójnym doładowaniem.

Ten sam zabieg można zastosować w przypadku Arteona, ale póki co ograniczono się do modyfikacji seryjnego silnika 2.0 TSI 280. Po kilku przeróbkach na hamowni pojawił się wynik 480 KM. Utrata trakcji, nawet na 3 biegu, pomimo napędu na wszystkie koła? Mówi Wam to coś?

hgp volkswagen arteon

Pod maską pojawiła się nowa turbosprężarka, filtr powietrza K&N, nowy dolot, kolektor, katalizator i kilka innych. Usprawniono również działanie chłodnicy, zastosowano hamulce o średnicy 370 milimetrów oraz zawieszenie gwintowane KW. Łączny koszt modyfikacji to około 10,000 euro. Jeśli jednak myślicie o zamontowaniu pod maską silnika R36 twin-turbo, przygotujcie się na kilkukrotnie większe wydatki.