Opel już oficjalnie należy do grupy PSA

 

Opel oraz Vauxhall od dzisiaj oficjalnie należą już do Grupy PSA. O przejęciu pisaliśmy już w marcu tego roku. Od tej pory Grupa PSA będzie drugim pod względem wielkości producentem samochodów w Europie.

Opel PSA

Prezes Opla/Vauxhalla ma teraz 100 dni na przedstawienie planu strategicznego, który opracuje razem z Grupą PSA. Przypomnijmy, że Grupa PSA zapłaciła za obie marki 2.2 miliarda euro.

 

Wraz z Oplem i Vauxhallem wchodzimy dziś w nową fazę rozwoju Grupy PSA. Projekt ten stał się rzeczywistością w ciągu zaledwie kilku miesięcy dzięki świetnej pracy całego zespołu, za co pragnę wszystkim gorąco podziękować. Wykorzystamy szansę na wzajemne wzmocnienie i pozyskanie nowych Klientów dzięki wdrożeniu przez Opla i Vauxhalla planu przywrócenia wysokiej efektywności. Jednocześnie priorytetem dla naszych pracowników pozostaje realizacja planu Push to Pass. Musimy się skupić na osiągnięciu wyznaczonych w nim celów. Jesteśmy przekonani, że strategie te zapewnią odpowiednia dynamikę rozwoju z korzyścią dla naszych klientów i naszych pracowników – Carlos Tavares, prezes zarządu Grupy PSA