Ferrari wyprodukuje jeszcze jeden egzemplarz LaFerrari Aperta

Już 9 września na aukcji zorganizowanej przez RM Sotheby’s zostanie wystawiony specjalny egzemplarz Ferrari LaFerrari Aperta. Zysk z jego sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne, jednak nie wiemy jeszcze dokładnie jakie.

Włoski producent zdecydował się specjalnie na tę okazję wyprodukować jeszcze jeden zupełnie nowy egzemplarz tego modelu. Do tej pory stworzono 209 sztuk LaFerrari Aperta. Wszystkie sprzedały się niemal od razu. Kolekcjonerom pozostaje teraz szukanie okazji na zakup auta z rynku wtórnego, lub właśnie wzięcie udział w aukcji 9 września.

LaFerrari Aperta na rynku wtórnym osiągają ceny nawet 7 milionów dolarów. RM Sotheby’s przewiduje, że na ich aukcji cena zamknie się poniżej 5 milionów dolarów.

Ferrari LaFerrari Aperta napędzany jest 6.2 litrowym silnikiem V12 o mocy 800 KM, który współpracuje z silnikiem elektrycznym generującym 163 KM. Łącznie kierowca otrzymuje do dyspozycji 963 KM i może przyspieszyć do 100 km/h poniżej trzech sekund. I to wszystko z otwartym dachem.

Dodatkowy egzemplarz tego modelu będzie się wyróżniał specjalnym malowaniem, które zobaczymy dopiero 9 września.