Co Audi pokaże we Frankfurcie?

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie nie zobaczymy stoisk producentów takich jak: Alfa Romeo, DS, Fiat, Infiniti, Jeep, Mitsubishi, Nissan, Peugeot czy Volvo. Z pewnością natomiast zobaczymy tam strefę Audi, na której znajdziemy kilka nowości.

Przede wszystkim będzie to długo oczekiwane Audi RS4, o dziwo zaprezentowane później niż RS5. Pod maską RS4 znajdziemy to samo co we wspomnianym coupe, czyli 2.9-litrowe V6 twin turbo o mocy 450 KM i momencie obrotowym wynoszącym 600 Nm. Napęd Quattro, 8-stopniowa przekładnia automatyczna i nadwozie kombi. Przyspieszenie do 100 km/h powinno zajmować nieco ponad 4 sekundy.

2018 Audi RS4

Kolejną nowością ma być Audi R8 GT, czyli tylnonapędowa odmiana R8 z obniżoną masą. Być może, podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji tego modelu, liczba egzemplarzy będzie limitowana.

Trzecią premierą podczas IAA we Frankfurcie może być Audi SQ2, które widziano już kilkakrotnie w okolicy Nurburgringu. Usportowiony crossover najprawdopodobniej będzie napędzany 2-litrowym silnikiem TFSI o mocy 310 KM.

2017 Audi SQ2

Pojawią się tam też oczywiście takie modele jak nowe A8 czy R8 Spyder V10 Plus, ale to samochody, o których wiemy już praktycznie wszystko.