2018 Porsche Cayenne i Cayenne S [oficjalnie]

Mamy już dla Was oficjalne informacje oraz kilka nowych zdjęć dotyczących nowego Porsche Cayenne. Widzieliście je już na naszym portalu, ponieważ zdjęcia wyciekły do sieci kilka dni temu.

Jak już pisaliśmy, główną zmianą w stylistyce są nowe tylne lampy, które przypominają te znane z Porsche Panamery. Auto ma też nieco niżej schodzącą linię dachu oraz nieco większe felgi.

Więcej nowości znajdziemy wewnątrz, gdzie pojawił się przede wszystkim 12.3-calowy ekran systemu infotainment z dostępem do internetu. Za kierownicą znajdziemy analogowy obrotomierz otoczony dwoma 7-calowymi kolorowymi ekranami. Na liście opcji mamy teraz również system audo Burmester. Pojemność bagażnika wzrosła do 770 litrów.

Pod maską Porsche Cayenne znajdziemy teraz 3-litrowy silnik V6 turbo generujący 340 KM i 450 Nm połączony z 8-stopniową przekładnią automatyczną przekazującą moment obrotowy na cztery koła. Przyspieszenie do 100 km/h trwa w tym przypadku 5.9 sekundy.

Cayenne S napędzany jest poprzez podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 2.9 litra generujący 440 KM i 550 Nm. Tutaj przyspieszenie do 100 km/h trwa 4.9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 265 km/h.

Auto można zamawiać już teraz, a jego ceny w Niemczech zaczynają się od €74,828.