Miałeś stłuczkę? Teraz formalności to pestka dzięki BLS!

Bezpośrednia Likwidacja Szkód

Jak wiadomo, wszelkie szkody komunikacyjne to nic przyjemnego. Niezależnie od tego, czy jesteśmy sprawcą, czy poszkodowanym. Wiążę się to oczywiście z likwidacją szkody z ubezpieczenia OC. Od teraz jednak wszystko jest dużo prostsze!

Do tej pory, jeśli ktoś uderzył w Twoje auto, musiałeś zebrać od niego dane ubezpieczyciela sprawcy, skontaktować się z często nieznanym Ci ubezpieczycielem, który później zajmował się zbieraniem wszelkich dokumentów i ostatecznie wypłatą odszkodowania.

Teraz, kiedy w Polsce pojawił się proces BLS, czyli Bezpośredniej Likwidacji Szkód, wszystko wygląda odwrotnie i staje się dla Ciebie bardziej korzystne. Wystarczy że po prostu skontaktujesz się ze SWOIM ubezpieczycielem i on sam zajmie się zebraniem potrzebnych dokumentów oraz wypłatą odpowiednio wysokiego odszkodowania.

W tym przypadku poszkodowany nie bierze udziału w procesie rozliczania się między ubezpieczycielami sprawcy a poszkodowanego. Tego typu sposób likwidacji szkody z OC działał już od wielu lat w krajach europejskich, na szczęście teraz i my możemy z niego skorzystać, jeśli ubezpieczyliśmy nasze auto w zakładzie, który oferuje system BLS. Na dzień dzisiejszy są to: Aviva, Axa, Concordia, Ergo Hestia, Gothaer, PZU, UNIQA oraz Warta.

Warto też wspomnieć, że BLS działa wyłącznie w przypadku szkód o wartości do 30,000 złotych, kiedy w wypadku nie zostały ranne żadne osoby, kiedy zdarzenie miało miejsce na terenie kraju, oraz jeśli uszkodzone są nie więcej niż dwa samochody.

Więcej informacji na temat Bezpośredniej Likwidacji Szkód znajdziecie pod adresem http://www.zglaszamstluczke.pl/. Zachęcam do sprawdzenia działu Pytania i Odpowiedzi. Warto to sprawdzić i ułatwić sobie zadanie po nieszczęśliwym wypadku, który może się przytrafić każdemu z nas, czego oczywiście nikomu z Was nie życzę!

Bezpośrednia Likwidacja Szkód